Sporta spēles

MAZAIS VIDUSLAIKU TURNĪRS

Jaunpilī: |~4h | 12€/ no cilv. (min. 20cilv. grupa)

Dalībnieki tiek sadalīti 2 vai 4 grupās. – katrs dalībnieks sanem turnīra kartiņu, kurā ieraksta savus individuālos rezultātus loka un arbaleta šaušanā, cirvja mešanā, un šķēpa mešanā. Pēc tam grupas sacenšas komandu sporta veidos – Spēlē “Mūku futbolu”, “Torņu spēli” vai “Cietokšņa aizstāvēšanu” Šeit varēsiet arī piemērīt bruņinieku bruņas, paņemt rokā zobenu, nofotgrafēties ar kaujas cirvi un bruņucepuri!

Programmā iekļauts: Šaušana ar loku,šaušana ar arbaletu, cirvja mešana, šķēpa mešana,  monētas kalšana, bruņas un ieroči, 3 autentiskas viduslaiku komndu spēles, lielgabals, un krietna deva jautrības!

Papildus iespējams: Viduslaiku telts noma, kur uzklāt galdu ar uzkodām. Zirgu noma izjādēm.

Viduslaiku sporta spēles

Sporta spēles viduslaiku stilā ar autentiskiem 13. -16. gs. sporta veidiem. Šeit nav atšķirības, vai dalībnieki ir sportisti vai nav – visiem šīs nodarbības notiks pirmo reizi. Visi spēļu tiesneši tērpti viduslaiku tērpos, spēļu vieta noformēta ar karogiem. Pasākumu atklājot skan fanfara un šauj lielgabals.

Komandu sporta veidi:

Mūku futbols - Visi spēlētāji tiek ietērpti mūku tērpos, ar rokām tērps jātur ceļu augstumā. Kapucei jābūt galvā. Spēle notiek ar lupatu bumbu.

Virves vilkšana krustā - Vienlaicīgi virvi velk četras komandas – katra uz savu pusi. Uzreiz iespējams noteikt vietu ieguvējus no pirmās līdz 4 vietai.

"Cietokšņa aizstāvēšana" - sena franču spēle, kur viena komanda aizsargā cietoksni, otra – cenšas to “sagraut” metot ar bumbām.

"Kājbumba" - Sena krievu spēle. Apvienoti sprinta un futbola elementi.

"Torņa spēle" - sena skandināvu spēle. Divas komandas metot nūjas cenšas nogāzt pretinieka "torņus".
 

Individuālie sporta veidi:
  • Šaušana ar loku;
  • Šaušana ar arbaletu;
  • Cirvja mešana;
  • Šķēpa mešana;
  • Akmens lielgabala lodes grūšana.
  • Iešana ar koka kājām
  • Viduslaiku galdiņu spēles - „Lapsa un zosis”, „Deviņi morisa vīri”, „Tablut” – tās visas ir autentiskas viduslaiku galdiņspēles, sarežģītības ziņā pa vidam starp šahu un dambreti.

 

Pasākumi bērniem

Bērniem tiek oprganizētas atsevišķas nodarbības – sveču liešana, monētu kalšana, Keramikas darbnīca, apslēptas mantas meklēšana, kā arī dažādi jautri sporta veidi.

Sociālie tīkli